9 týdnů Baroka

...zažít baroko všemi smysly...

festival barokních památek, krajiny a kultury Plzeňského kraje

29. 6.-30. 8. 2015

BENEFIČNÍ KONCERT / KOSTEL BROD NAD TICHOU
26.7. 2015 neděle 14.00–17.00

Kostel bude zpřístupněn od 14.00. V 16.00 koncert staré barokní hudby německého souboru Alcinelle vedeném Ursulou Stöckl. Výtěžek ze vstupného je určen na opravu vzácných oltářních soch.

IMAGE: Barokní kostel Brod nad TichouSe jménem vsi a hradu Brod se setkáváme již roku 1243 v predikátu Vítka, snad příslušníka vedlejší větve Vítkovců. Při křížovém tažení roku 1431 bylo zničeno celé městečko. Archeologické nálezy dokládají existenci hradu ve 14. a 15. století. Na hradě v Brodu nad Tichou měl dokonce podle pověsti nocovat mistr Jan Hus. U kostela sv. Jakuba, který zde dnes stojí a jehož nejstarší části pocházejí nejspíše z 15. století, se předpokládá, že byl původně hradní kaplí. Výzdobu kostela tvoří cenné dřevěné sochy, na jejichž záchranu bude věnováno vstupné koncertu.

PROGRAM
V rámci programu bude od 14.00 do 16.00 hodin otevřen barokní kostel sv. Jakuba, od 16.00 hodin proběhne koncert staré barokní hudby v podání německého souboru Alcinelle vedeném Ursulou Stöckl.
Pod názvem "... .. k barokním stylu! - Klangspuren české skladatelé a jejich evropští současníci "vede koncertní program na cestu barokní Evropy z Čech / Moravy do Itálie, Francie, Rakouska a Německa, tak daleko, jak v Anglii. V historicky orientované praxi výkonu rozezní Ciaconnen, apartmány, sonáty a árie S. Capricornus, JCF Fischer, G. Finger, J. Hotteterre, B. Strozzi, GF Handel, mimo jiné

UMĚLCI A ÚČINKUJÍCÍ
Ensemble Alcinelle a Ursula Stöckl
Ursula Stöckl – cembalo; Waltraud Schlagberger – viola da gamba; Felicitas Schroeter – příčná flétna; Anna Fellner – zpěv

Vstupné: 100 Kč | 50 Kč
Kapacita: 200 míst
Partner: spolek Ruina / Ruine

VSTUPENKA  MAPA  ZPĚT

  • 5.jpg
  • brod_nad_tichou_kostel_1.jpg
  • Barokní kostel Brod nad Tichou
  • p7060135.jpg