9 týdnů Baroka

...zažít baroko všemi smysly...

festival barokních památek, krajiny a kultury Plzeňského kraje

29. 6.-30. 8. 2015

BAROKNÍ SOUVISLOSTI / HRAD KLENOVÁ
9.7. 2015 čtvrtek 11:00-22:00
Celodenní interaktivní hra pro rodiny s dětmi. Hlavní program vernisáž výtvarných děl Beránka, od 19.00 madrigalové komedie L’Amfiparnaso.

IMAGE: hrad KlenováGalerie Klatovy/Klenová své aktivity provozuje v areálu hradu a zámku Klenová, který se postupně proměňuje v sochařský park.
Nejzachovalejší částí hradu ze 13. století je budova hladomorny, studniční věže a hradního parkánu spolu s purkrabstvím a zámeckou budovou. V přízemí zámku se nachází stálá expozice z depozitářů galerie, v sezoně je možné navštívit proměnné výstavy současného moderního umění. Další výstavní prostory společnost spravuje přímo v Klatovech – v galerii U Bílého jednorožce probíhají výstavní aktivity v historické budově bývalého měšťanského domu, v sezoně jsou využívány také prostory kostela sv. Vavřince.

PROGRAM
Bohatý kulturní program zahájí interaktivní hra Po stopách Kryštofa Haranta z Polžic a Bezdružic určená rodinám s dětmi. Na programu bude také přednes barokní hudby, vernisáž výtvarných děl Jiřího Beránka Krajina a umění i divadelní představení inspirované dobou baroka.
11.00–16.00 interaktivní hra o Kryštofu Harantovi pro rodiny s dětmi v režii Petry Mazáčové
17.00–17.20 hudební vystoupení souboru En Garde!
18.00 vernisáž výstavy Jiřího Beránka, možnost putování za uměleckými díly v přírodě, která budou umístěna v okolí hradu – formování krajinných prvků v návaznosti na dobu baroka
19.00 L’Amfiparnaso – představení madrigalové komedie italského skladatele Orazia Vecchiho o třech dějstvích v podání komorního vokálního ansámblu Victoria a skupiny En Garde!
20.00–22.00 otevřený hrad a zámek Klenová – retrospektivní výstava Mary Durasové, fotografická výstava Roberta Rambouska

UMĚLCI A ÚČINKUJÍCÍ
PROF. JIŘÍ BERÁNEK | sochař, vedoucí ateliéru FUD ZČU
EN GARDE! | TANEČNÍ SOUBOR
VICTORIA ENSAMBLE | HUDEBNÍ SOUBOR

Vstupné na interaktivní hru : jednotné 50 Kč (na místě), na podvečerní program: 100 Kč | 50 Kč
Kapacita: interaktivní hra neomezeně, večerní program 300 míst
Programový partner: Galerie Klatovy/Klenová, http://www.gkk.cz


VSTUPENKA  MAPA  ZPĚT

  • 010-b-1227865407.jpg
  • hradn-torzo-s-hranolovou-v.jpg
  • hrad Klenová
  • svatebn-s-zastvka-10.jpg