9 týdnů Baroka

...zažít baroko všemi smysly...

festival barokních památek, krajiny a kultury Plzeňského kraje

29. 6.-30. 8. 2015

KONCERT / KOSTEL SV. ANNY HORŠOVSKÝ TÝN
6.8. 2015 čtvrtek 19.00–21.00

Koncert flétnistky Michaely Koudelkové a jejích hostů.

IMAGE: Horšovský TýnPodle pověsti vyoral na poli nedaleko Horšovského Týna oráč Křečka zázračnou sošku sv. Anny. Proto roku 1507 byla na tomto místě vystavěna prostá dřevěná kaplička. V roce 1516 byla kaple nahrazena novým kostelem. Po polovině 18. století prošel kostel barokní přestavbou, kdy byla dostavěna sakristie a barokní klenba. Původní vybavení kostela se nedochovalo. Dnes je kostel ve správě Národního památkového ústavu a veřejnosti je zcela uzavřen. Využijte jedinečné příležitosti, kdy bude tento kostel otevřen a rozezní se barokní hudbou v rámci festivalu 9 týdnů baroka.

PROGRAM
Koncert flétnistky Michaely Koudelkové a jejích hostů
Flétnistka Michaela Koudelková spolu se svými hosty posluchače zavede do světa barokních koncertů, sonát a suit. Hudební procházka mladé interpretky, jež hraje na kopie dobových nástrojů, jistě potěší nejednoho milovníka staré hudby.

Umělci
Michaela Koudelková se hře na zobcovou flétnu věnuje od pěti let. Je absolventkou Gymnázia v Boskovicích a Konzervatoře Brno. V současné době studuje hru na zobcovou flétnu na Akademii Muzycznej w Krakowie ve třídě Petera Holtslaga. Věnuje se především interpretaci staré hudby a hraje na kopie dobových nástrojů. Je pravidelným účastníkem letních mistrovských hudebních kurzů, kde se zdokonaluje ve hře na zobcovou flétnu a také cembalo pod vedením předních českých a zahraničních lektorů (Eva Harmuthová, Jan Kvapil, Ashley Solomon, Roberto Bando, William Dongois, Monika Knoblochová a Erik Dippenaar). Absolvovala individuální hodiny u holandského lektora Thijse van Baarsela na Akademii staré hudby v Brně. V rámci krátkého studijního pobytu v Nizozemsku se vzdělávala na Hogeschool voor de Kunsten Utrecht ve třídě Heika ter Sheggetta.
Michaela Koudelková se představila na hudebních festivalech u nás i v zahraničí (Hudební festival Znojmo, Hudební slavnosti, Janáčkův máj, Musica Holešov, Hudební lahůdky, Młoda Muzyka Dawna, Opera Nova w Bydgoszczy, Bach Tribute, Dni Bachowskie). Spolupracovala se soubory Musica Aeterna, Ensemble Opera Diversa, Moravský komorní orchestr, The Czech Ensemble Baroque, Orkiestra Barokowa Akademii Muzycznej w Krakowie, ensemble La Tempesta. Je spoluzakladatelkou komorního souboru Ensemble Musica Armonia. Zúčastnila se úspěšně několika soutěží (1. místo v celostátním kole soutěže – Praha 2002, 2. místo a zvláštní cena nadace Českého hudebního fondu – soutěž Prague Junior Note 2006). Je trojnásobnou laureátkou interpretační soutěže v rámci Letní školy barokní hudby v Kelči a v Holešově. V roce 2011 se zúčastnila mezinárodní soutěže Pro Bohemia Ostrava, kde získala 1. místo, titul laureáta a absolutního vítěze. V roce 2012 získala prvenství a celkové vítězství v oboru hra na zobcovou flétnu v celostátní soutěži konzervatoří. V roce 2014 zvítězila v přehrávkách o sólový výstup s ostravskou filharmonií.

UMĚLCI A ÚČINKUJÍCÍ
MICHAELA KOUDELKOVÁ

Kyvadlová doprava:  17:40 na náměstí Republiky, lísky zakoupíte na stránkách plzenskavstupenka.cz nebo v Meeting Pointu, více informací zde
Vstupné:
150 Kč | 75 Kč
Kapacita: 150 osob
Produkce: Plzeň 2015

VSTUPENKA  MAPA  ZPĚT

  • 20141013_150043.jpg
  • Horšovský Týn
  • 20141013_150022.jpg