9 týdnů Baroka

...zažít baroko všemi smysly...

festival barokních památek, krajiny a kultury Plzeňského kraje

29. 6.-30. 8. 2015

BAROKNÍ SLAVNOST / KRAJINA, MĚSTO A KOSTEL PANNY MARIE SNĚŽNÉ ROKYCANY
12.8. 2015 středa 15.00–22.00

Komentované prohlídky města a barokní kaple Nanebevzetí Panny Marie na Vršíčku. 19.00 koncert v kostele - Prague Baroque Ensemble. Další večerní program na Spilce.

IMAGE: RokycanyRokycany patří ke starobylým českým městům, poprvé jsou zmiňovány roku 1110 v Kosmově kronice české. Koncem 14. století se již uvádějí jako město s četnými privilegii. V této době už měly Rokycany městské opevnění. Žižkova vojska město dobyla 12. února 1421. Po skončení husitských válek vystřídaly Rokycany několik feudálních držitelů, v roce 1498 je vykoupil král Vladislav II. a přiřadil je ke královské komoře. Na královské město byly povýšeny Rudolfem II. roku 1584. Střed města s kostelem Panny Marie Sněžné z poloviny 14. století, barokní radnicí z počátku 19. století a Mariánským sloupem z 18. století byl prohlášen městskou památkovou zónou.

PROGRAM
Návštěvníci si v průběhu celého dne mohou prohlédnout město, v odpoledních hodinách se uskuteční komentované prohlídky města a rovněž prohlídka barokní kaple Nanebevzetí Panny Marie na Vršíčku (doprava autobusem). V hlavním programu vystoupí Prague Baroque Ensemble, na něj naváže soubor historických tanců Campanello a místní soubor Rokytka. Barokní menu bude možné ochutnat v restauraci Na Střelnici.

15.00 a 17.00 odjezd autobusu na Vršíček, prohlídka barokní kaple Nanebevzetí Panny Marie, komentované prohlídky centra města
19.00 koncert v kostele Panny Marie Sněžné – barokní koncert
20.45 Spilka – soubor historických tanců Campanello
21.15 Spilka – Folklorní soubor Rokytí-Sluníčko Rokycany
22.00 ohňostroj

UMĚLCI A ÚČINKUJÍCÍ
FOLKLRNÍ SOUBOR ROKYTÍ SLUNÍČKO
SOUBOR CAMPANELLO
TEATRUM PYROTECHNIKUM | barokní ohňostroj - omluváme se, ale pro nepřízeň počasí bude nejspíš zrušeno, je vydán celorepublikový zákaz ohňostrojů


Vstupné: 100 Kč | studenti, děti, senioři a občané Rokycan 50 Kč
Kapacita: 300 osob
Partner: město Rokycany

VSTUPENKA  MAPA  ZPĚT

  • plavecky-areal-rokycany.jpg
  • rokycany-cf4.jpg
  • rokycany.jpg
  • Rokycany
  • rokycany_v.jpg