9 týdnů Baroka

...zažít baroko všemi smysly...

festival barokních památek, krajiny a kultury Plzeňského kraje

29. 6.-30. 8. 2015

KRAJINA OTEVŘENÁ / KOSTEL SV. JANA KŘTITELE ÚTERÝ A KRAJINA NA VIDŽÍNĚ

2.8. 2015 neděle 13.30–18.00

Varhanní koncert v Úterý, pěší výlet do Vidžína, komunitní piknik i hudba v krajině, taneční performance.
IMAGE: uteryBarokní městečko Úterý dostalo jméno po dni, kdy se zde konaly pravidelné trhy. Středověkou atmosféru si Úterý dochovalo dodnes. Kostel sv. Jana Křtitele s restaurovanými barokními varhany hostí každoročně mistrovské varhanní kurzy, kterých se účastní studenti varhanní hudby z celého světa. K Úterý patří také osobnost Karla Kašpara Reitenbergera, rodáka, který se později stal opatem tepelského kláštera a zakladatelem Mariánských Lázní. Po Reitenbergerovi je dnes pojmenován minerální pramen nedaleko Úterý.

Nedalekou vesnici Vidžín s nádhernými výhledy do krajiny dělí od Úterý jen několik kilometrů. Postupně obnovovaná cesta spojující obě místa dostala název Cesta smíření, neboť její projití pomáhá člověku uvědomit si své chyby a křivdy, které v sobě nese, stejně jako svůj osud a přijmout je v rozjímání cestou. Připomíná také stopy bývalých obyvatel v krajině, které jsou tu patrné dodnes a symbolicky tak pomáhá k českoněmeckému porozumění.
Ve Vidžíně je možné navštívit rodinné hospodářství manželů Svobodových, kteří zde chovají desítky ovcí a pěstují výtečnou zeleninu, kostel sv. Jakuba Většího nebo regionální centrum setkávání U Kašpara.

PROGRAM
Zastavte se v kostele sv. Jana Křtitele v Úterý na časném odpoledním koncertě barokní varhanní hudby, po kterém již můžete vyrazit na pěší výlet do Vidžína. Projděte se krajinou kolem nádherných výhledů s dalekými horizonty až na motýlí louku za Vidžínem. Zde si odpočiňte, nechte bosé nohy ležet v trávě a pochutnejte si na rozličných dobrotách na komunitním pikniku. Ochutnejte domácí ovocné šťávy, koláče, čerstvé zeleninové i těstovinové saláty i slané záviny. Relaxujte v masážním a aromaterapeutickém stanu přímo na louce nebo se zapojte do výtvarné dílny pro dospělé i děti v centru U Kašpara. Vynechat nemůžete ani Autobus 2015 s divadelními vyjížďkami po Plzeňském kraji, taneční vystoupení v krajině či autentický koncert barokní hudby pod otevřeným nebem.

13.30 Úterý – varhanní koncert v kostele sv. Jana Křtitele
14.00 Úterý – Dům Na Růžku (náměstí) - začátek pěšího výletu po obnovované Cestě smíření
15.00 Vidžín – louka s komunitním piknikem, prohlídky permakulturního hospodářství a trvalkové zahrady, masáže, aromaterapie, Autobus 2015 – Projížďky Plzeňským krajem aneb Výlet linka 2015; Vidžín – dům U Kašpara – výtvarná dílna
16.30 tanec v krajině – pohybová performance
17.00 barokní hudba – akordeon

UMĚLCI A ÚČINKUJÍCÍ
AUTOBUS 2015

Vstupné: jednotné 50 Kč
Kapacita: neomezeně
Partner: Mas Český Západ – Místní partnerství, http://www.leader-ceskyzapad.cz, ve spolupráci s městem Úterý, spolkem Bart, manžely Svobodovými

VSTUPENKA  MAPA  ZPĚT

  • inex-2006-300.jpg
  • utery
  • pa090212.jpg
  • 2014_08_03_vidzin_baroko_0108.jpg
  • 2014_08_03_vidzin_baroko_0316.jpg
  • 9tb-vidzin-nedele.jpg