9 týdnů Baroka

...zažít baroko všemi smysly...

festival barokních památek, krajiny a kultury Plzeňského kraje

29. 6.-30. 8. 2015

KOSTEL ZÁZRAKŮ / jeskyně a kostel Narození Panny Marie Strašín
25.8. 2015 úterý 16:00-22:00

Program ve strašínské jeskyni. Od 19.00 hodin ve vzácném barokním kostele Narození Panny Marie. Vivaldi a čtvero ročních období - koncert Českého komorního orchestru se sólistou Jiřím Vodičkou. Na závěr večera lampionový průvod.

IMAGE: StrašínPřirozeným centrem kraje pod horou Ždánov v Pošumaví je Strašín s významným poutním a farním kostelem Narození Panny Marie. V malebném údolí se nachází zbytky starověkého hradiště a jediná jeskyně na Sušicku. Strašín je spolu s obcemi Žihobce, Žichovice, Nezamyslice a Rabí členem sdružení Lamberská stezka, které oživuje historii na území bývalého lamberského panství v jihovýchodní části Sušicka. Pozvání do Strašína je tedy zároveň pozváním do dalších míst tohoto jedinečného a osobitého kraje na hranici západních a jižních Čech. Mezi nejstarší obce patří Žihobce, které nabízejí návštěvníkům prohlídku čerstvě opraveného novorománského kostela Proměnění Páně. Zámek v Žichovicích vznikl na počátku 17. století na místě starší gotické tvrze. Nezamyslice zdobí kostel Nanebevzetí Panny Marie a kaple sv. Erazima s lamberskou hrobkou. Nezamyslický kostel shlíží ze svého návrší přes velký rybník k siluetě Rabí na obzoru. Hrad Rabí je největší zříceninou v Čechách.

PROGRAM

Programový den představí strašínskou jeskyni a především prastaré poutní místo, vzácný barokní kostel Narození Panny Marie. První zastavení bude v jeskyni osvícené desítkami svící. Po krátkém programu připraveném žáky tanečního oddělení ZUŠ Sušice jeskyni opustíme a vydáme se na místo obestřené mnoha zázraky a legendami. Kostel Narození Panny Marie bude otevřen od 19.00 hodin. Poté ožije večerním koncertem Českého komorního orchestru, navazujícího na legendární tradici české hudby, na Václava Talicha a Josefa Vlacha. Pod vedením současného dirigenta Andrease Sebastiana Weisera sklízí těleso úspěchy na domácích i zahraničních pódiích. Při večerním koncertě v kostele zazní program s názvem Česká barokní hudba (Adam Michna z Otradovic, Heinrich Ignaz Biber, Pavel Josef Vejvanovský, Jan Dismas Zelenka). Po koncertě program uzavře komentovaná prohlídka kostela a lampionový průvod.

Baroko v jeskyni
16.00 otevření jeskyně, prohlídky s průvodcem při osvětlení jeskyně svíčkami
17.00–18.00 barokní tance v podání žáků tanečního oddělení ZUŠ Sušice

Vstupné: dobrovolné

Česká barokní hudba v kostele
19.30 Český komorní orchestr se sólistou Jiřím Vodičkou - Vivaldi, Čtvero ročních období
21.00 komentovaná prohlídka kostela
22.00 lampionový průvod

UMĚLCI A ÚČINKUJÍCÍ
Český komorní orchestr
Vstupné: 150 Kč | 75 Kč 

Kapacita: 250 osob
Partner: Lamberská stezka, o. s., http://www.lamberskastezka.cz

VSTUPENKA  MAPA  ZPĚT

  • 9452.jpg
  • kaplicka-zazrak.jpg
  • Strašín