9 týdnů Baroka

...zažít baroko všemi smysly...

festival barokních památek, krajiny a kultury Plzeňského kraje

29. 6.-30. 8. 2015

BAROKNÍ SLAVNOST / MĚSTO A KOSTEL SV. VÍTA DOBŘANY
15.7. 2015 středa 18.00–21.30

Křest sebraného díla skladatele J. J. I. Brentnera. Hlavní program koncert Hipocondria Ensemble v kostele sv. Víta. Dobového občerstvení a barokní ohňostroj na náměstí.

IMAGE: Město a kostel DobřanyBarokní kostel sv. Víta je vrcholné dílo plzeňského stavitele Jakuba Augustona mladšího z první poloviny 18. století. Stavba s oválným půdorysem se nachází na vyvýšeném místě v horním rohu náměstí. Za jedinečné dílo se považuje uprostřed kostela umístěný dvoustranný oltář pocházející z pražské dílny lužickosrbského sochaře a řezbáře Matěje Václava Jäckla.

PROGRAM
V úvodu večera proběhne v dobřanské galerii volně přístupný křest vydání sebraného díla dobřanského rodáka, hudebního skladatele Jana Josefa Ignáce Brentnera. Poté bude pro návštěvníky připraven hlavní program večera – koncert barokní hudby v podání Hipocondria Ensemble v kostele sv. Víta. Po hudebním zážitku bude připraven prožitek gurmánský, s ochutnávkami dobového občerstvení. Program večera zakončí barokní ohňostroj na náměstí.
18.00 program v Autobusu 2015 na náměstí
18.00–18.45 křest vydání sebraného hudebního díla J. J. I. Brentnera v galerii
19.00–20.00 koncert barokní hudby Hipocondria Ensemble
20.00–21.00 gurmánský zážitek po koncertu – barokní raut pro návštěvníky koncertu
21.30 barokní ohňostroj na náměstí

UMĚLCI A ÚČINKUJÍCÍ
AUTOBUS 2015
VÁCLAV KAPSA | muzikolog
HIPOCONDRIA ENSEMBLE
TEATRUM PYROTECHNICUM | BAROKNÍ OHŇOSTROJ

Kyvadlová doprava:  18:00 na náměstí Republiky, lísky zakoupíte na stránkách plzenskavstupenka.cz nebo v Meeting Pointu, více informací zde
Vstupné:
150 Kč | 100 Kč
Kapacita: 150 osob
Partner: MAS Radbuza, http://www.mas-radbuza.cz a Městské kulturní středisko Dobřany

VSTUPENKA

Doplňkové informace
O životních osudech skladatele Jana Josefa Ignáce Brentnera (1689–1742) je známo jen málo. Jeho stopy bylo dosud možné zachytit pouze v rodných Dobřanech, kde také zemřel, a dále v Praze, kde v druhé dekádě 18. století působil a nechal vytisknout několik sbírek svých skladeb. Z ojedinělých náznaků lze dovodit Brentnerovu ambici prosadit se právě jako skladatel. Tomu odpovídá i charakter a způsob dochování jeho tvorby, jež byla ve své době oblíbena zejména ve střední Evropě, prostřednictvím jezuitských misionářů se však dostala i do Jižní Ameriky a dnes je rozptýlena v řadě domácích a zahraničních sbírek. Vedle liturgických skladeb zahrnuje především chrámové árie a instrumentální skladby.

MAPA  ZPĚT

  • Město a kostel Dobřany
  • 2789-resizecrop-c800x600.jpg
  • dobrany-kostel_sv_vita.jpg
  • preview.jpg