9 týdnů Baroka

...zažít baroko všemi smysly...

festival barokních památek, krajiny a kultury Plzeňského kraje

29. 6.-30. 8. 2015

KONCERT / KOSTEL NANEBEVZETÍ PANNY MARIE PŘEŠTICE
19.7. 2015 neděle 19.00–21.00

Jan Josef Ignác Brentner & Antonio Vivaldi souboru Ensemble Inégal pod vedením dirigenta Adama Viktory.

IMAGE: PřešticeKostel Nanebevzetí Panny Marie v Přešticích je mimořádně významná památka a krajinná dominanta města. Jedná se o největší barokní kostel v České republice postavený mimo Prahu. Byl vybudován v letech 1750–1775 podle plánů nejvýznamnějšího barokního stavitele Kiliána Ignáce Dientzenhofera. Na hlavním oltáři kostela se nachází obraz Panny Marie Bolestné, který byl roku 1711 církví uznán za zázračný. Právě statisícová poutní procesí k tomuto obrazu byla důvodem výstavby nového, většího poutního kostela.

PROGRAM
Jan Josef Ignác Brentner & Antonio Vivaldi
Hudba Antonia Vivaldiho, nejhranějšího hudebního skladatele všech dob, zazní společně s díly jeho současníka, dobřanského rodáka Jana Josefa Ignáce Brentnera při koncertě barokního souboru Ensemble Inégal pod vedením dirigenta a varhaníka Adama Viktory. Tento soubor, který dosáhl mezinárodního renomé, účinkuje na prestižních evropských pódiích a je držitelem zahraničních hudebních ocenění Diapason d’Or, IRR Outstanding, Goldberg 5 Stars aj., má s díly obou mistrů velké zkušenosti. Před lety natočil nejen historicky první CD nahrávku věnovanou výhradně Brentnerovi, jednomu z nejpopulárnějších českých skladatelů první poloviny 18. století, ale také CD s díly A. Vivaldiho dochovanými unikátně v českých hudebních archivech. Málokdo tuší, že jednu z nejslavnějších skladeb hudebních dějin, cyklus houslových koncertů Čtvero ročních dob, ale i řadu dalších děl, zkomponoval Vivaldi pro české šlechtice.

UMĚLCI A ÚČINKUJÍCÍ
ENSEMBLE INÉGAL 

Kyvadlová doprava:  18:05 na náměstí Republiky, lísky zakoupíte na stránkách plzenskavstupenka.cz nebo v Meeting Pointu, více informací zde
Vstupné:
250 Kč | 125 Kč
Kapacita: 200
Pořádá: Plzeň 2015


VSTUPENKA  MAPA  ZPĚT

  • Prestice
  • Přeštice
  • chram.jpg
  • kostel-npm-1.jpg