9 týdnů Baroka

...zažít baroko všemi smysly...

festival barokních památek, krajiny a kultury Plzeňského kraje

29. 6.-30. 8. 2015

ZLATÉ STŘÍBRO / MĚSTO STŘÍBRO
30.7. 2015 čtvrtek 17.00–22.00

Bohatý program pro celou rodinu. Otevření muzeí, kulinářské zážitky, hudba, tanec, divadlo na chůdách.

IMAGE: StříbroStříbro – středověké hornické město ležící na břehu řeky Mže, jehož jméno je spjato s dolováním olověných rud obsahujících stříbro. Chloubou města je renesanční radnice, barokní morový sloup se sochami dvanácti českých patronů od Lazara Widemanna a sloup se sochou Panny Marie. Přímo na náměstí je také bývalý minoritský klášter, který dnes hostí městské muzeum s bohatou vlastivědnou expozicí s důrazem na historii dolování, geologii a mineralogii. V sousedství muzea, na někdejších městských hradbách, se rozkládají krásně upravené terasovité zahrady.

Zajímavý pohled na město se nabízí z gotické věže jinak barokního kostela Všech Svatých, kde se po vystoupání 144 schodů otevírá výhled nejen na historické centrum, ale i do širšího okolí.
Nedaleko centra, v údolí Mže, se nachází hornický skanzen s venkovní expozicí důlní techniky. Jeho součástí je také prohlídka Královské dědičné štoly Prokop, která je jediným zpřístupněným důlním dílem v Plzeňském kraji.
Zajímavostí v okolí města je také křížová cesta na vrch Ronšperk. Čtrnáct kapliček bylo vybudováno ze sbírky mezi věřícími v první polovině 19. století a díky iniciativě místních občanů byla celá křížová cesta nedávno obnovena a doplněna novými vyobrazeními.

PROGRAM
Odpoledne své dveře návštěvníkům otevřou všechna stříbrská muzea. Městské muzeum v bývalém minoritském klášteře nabídne prohlídky vybraných částí expozic, vše doplní náladová hudba. Od 17.00 hodin bude v rajské zahradě připravena loutková pohádka pro děti. Stříbrské náměstí, na kterém se propojuje historie s moderní architekturou, ožije pestrým kulturním programem. Přímo uprostřed vyroste bílá kopule Autobusu 2015. S blížícím se večerem kulturní program otevřou herci na chůdách, následovaní netradičním tanečním vystoupením Běly Dobiášové. Poté diváky překvapí představení na chůdách – výtvarně akrobatická show – drezura ptáků v podání Divadla Studna.

Městské muzeum
17.00–22.00 bezplatné prohlídky doprovázené barokní hudbou – městské muzeum, Hornický skanzen a Muzeum minerálů Duchmaus

Rajská zahrada
17.00 loutková pohádka – Divadlo Studna

Náměstí
17.00 Autobus 2015 – barokní program, hudební trio Naladěno, výtvarné dílny
U kašen

18.00 začátek programu
18.30 herci výtvarně akrobatická show na chůdách Ptáci – Divadlo Studna
20.00 taneční vystoupení Běly Dobiášové
21.00 představení na chůdách výtvarně-akrobatická show Ptáci – Divadlo Studna
21.30 letní kino

UMĚLCI A ÚČINKUJÍCÍ
AUTOBUS 2015
STUDIO DELL`ARTE
DIVADLO STUDNA
BĚLA DOBIÁŠOVÁ
TRIO NALADĚNO

Vstupné: 50 Kč
Kapacita: neomezeně
Partner: Mas Český Západ – Místní partnerství, http://www.leader-ceskyzapad.cz, ve spolupráci s městem Stříbrem, MKS Stříbro, Městským muzeem Stříbro

VSTUPENKA  MAPA  ZPĚT

  • 1024-1.jpg
  • img_resize.jpg
  • Stříbro
  • stribro-3.jpg
  • stribro-namesti_9021.jpg
  • stribro-namesti_9031.jpg
  • stribro-radnice_9035.jpg
  • stribro_201204242318125.jpg