9 týdnů Baroka

...zažít baroko všemi smysly...

festival barokních památek, krajiny a kultury Plzeňského kraje

29. 6.-30. 8. 2015

BAROKNÍ SLAVNOST / ZÁMEK KOZEL
3.7. 2015 pátek 18:00-22:00

Komponovaný program barokních zábav. Hudba, tanec, divadlo, vůně, barokní menu, barokní ohňostroj.

IMAGE: zámek KozelZámek Kozel, nejnavštěvovanější památkový objekt v západních Čechách, se nachází pár kilometrů jižně od Plzně. Na první pohled skromný lovecký zámek, který se ukrývá na svahu kopce v udržovaném parku, za svůj název podle pověsti vděčí starému pohanskému zvyku Slovanů. Právě v těchto místech totiž v době rovnodennosti naši prapředkové obětovali kozla na usmíření bohů a v naději na dobrou úrodu. Četné archeologické nálezy v okolí zámku dokazují, že místo bylo pro svoji výhodnou polohu nad řekou Úslavou osídleno už před příchodem slovanských kmenů. Výstavba samotného zámku, který šlechta nazývala Jagdschloss /lovecký zámek/ bei Stiahlau, je datována do let 1784-1789. Stavbu, jejímž autorem byl celkem neznámý pražský stavitel Václav Haberditz, objednal Jan Vojtěch Černín, nejvyšší lovčí Království českého.
Druhá polovina 18. století byla dobou společenských změn, což se odrazilo i ve stavebním slohu - zámek byl budován jako venkovské sídlo šlechty. Okolí ojedinělé klasicistní stavby, v jejíž architektuře a vybavení se vedle domácích uměleckých tradic 18. století projevuje také francouzský vliv období Ludvíka XVI., tvoří rozsáhlý 40hektarový přírodně krajinářský park, který v některých detailech připomíná vídeňský Schönbrunn.

PROGRAM

Slavnostní zahájení festivalu 9 týdnů baroka/večer první

První zahajovací večer festivalu bude patřit Barokní slavnosti na zámku Kozel. Po slavnostním otevření večerního programu návštěvníci zažijí netradiční prohlídku zámku s hudebním doprovodem loutnistky Terezy Samsonové. V jedinečném prostředí zámeckého parku je čekají taneční a divadelní vystoupení. Přivoní si k vůním baroka, které připraví parfumerka Petra Hlavatá. Chybět nebude ani představení sokolnického umění a ochutnávky barokního menu. Programovou třešinkou na dortu budou Tance baroka v režii souboru Hartig ensemble, který představí dobové tance v té skutečně původní podobě v choreografii Heleny Kazárové a za doprovodu sólistky Ireny Troupové a hudebníků ze souboru Musica Florea. Celý večer zakončí barokní ohňostroj z dílny Teatrum pyrotechnicum z Českého Krumlova.

18:00 slavnostní zahájení
18:20-20:00 prohlídka zámku s hudebním doprovodem, program v zámeckém parku, ochutnávky barokní kuchyně, ukázka sokolnictví, barokní vůně, divadelní výstupy, akrobati a žongléři.

hlavní program:
20:30 Tance baroka/Hartig ensemble
Dobové tance v zámecké zahradě v choreografii Heleny Kazárové za doprovodu sólistky Ireny Troupové a hudebníků ze souboru Musica Florea
celovečerní vstupné 300 Kč (možnost slevy)/kapacita 300 míst
22:00 barokní ohňostroj

UMĚLCI A ÚČINKUJÍCÍ
TANEČNÍ SOUBOR HARTIG ENSAMBLE
STUDIO DELL'ARTE
AUTOBUS 2015
PLZEŇSKÝ FANFÁROVÝ ORCHESTR
ŽONGLÉROS
TANEČNÍ SOUBOR ARVENA
ZUZANA MELKA WITTMANOVÁ
SOKOLNÍK MILAN STRAKA
TRIO NALADĚNO
PETRA HLAVATÁ | vůně BAROKA
TEREZA SAMSONOVÁ| LOUTNA
MARKÉTA SCHLEY-REINDLOVÁ| VARHANY
PALITCHI
TEATRUM PYROTECHNIKUM| BAROKNÍ OHŇOSTROJ
IRENA TROUPOVÁ

Kyvadlová doprava:  17:00 na náměstí Republiky, lísky zakoupíte na stránkách plzenskavstupenka.cz nebo v Meeting Pointu, více informací zde
Vstupné:
300 Kč | 150 Kč
Kapacita: 300 míst
Produkce: Plzeň 2015

VSTUPENKA  MAPA  ZPĚT

  • 42269-top_foto1-ws9y5.jpg
  • kozel.jpg
  • kozelx.jpg
  • zamek_kozel_dobiv_vodni_hamr_jindich_mosna_6_20140416_1454699093.jpg
  • zámek Kozel