9 týdnů Baroka

...zažít baroko všemi smysly...

festival barokních památek, krajiny a kultury Plzeňského kraje

29. 6.-30. 8. 2015

KONCERT POCTA STARÝM MISTRŮM/ kostel Narození Panny Marie Domažlice
7.8. 2015 pátek 20.00–22.00

Jiřím Stivín a Collegium Quodlibet. Konfrontace barokní hudby s hudbou jazzovou. Fúze odlišných hudebních epoch a různorodých přístupů k interpretaci.

IMAGE: DomažliceZavítejte do Domažlic a na Chodsko, do jedné z mála národopisných oblastí v Čechách, poznejte toto krásné a malebné městečko, typické svým podloubím, nakloněnou válcovou věží a Dolní bránou. Domažlice nabízejí po celý rok bohatý kulturní program, jeho vyvrcholením je několikaměsíční projekt Kulturní léto, který po dobu vrcholu turistické sezony nabízí několik desítek různých akcí, z nichž největší jsou každoroční Chodské slavnosti – Vavřinecká pouť. Přijměte tedy pozvání a „přijďte pobejt“. Při procházce městem, které nechal vystavět Přemysl Otakar II., objevujte malebná zákoutí a zbytky městského opevnění ze 13. století, městu dominující Chodský hrad, dnes Muzeum Chodska s vyhlídkovou věží.
Významnou stopu zanechalo období baroka v Domažlicích v podobě přestavby děkanského kostela Narození Panny Marie, kam vás pozveme na koncert hlavního hudebního programu festivalu.

PROGRAM
Koncert Pocta starým mistrům je založen na konfrontaci barokní hudby s hudbou jazzovou, a to i přímo na pódiu, kde se střetává komorní soubor Collegium Quodlibet se svým uměleckým vedoucím Jiřím Stivínem s jazzovým kvartetem a dohromady tvoří zajímavou fúzi těchto odlišných hudebních epoch a různorodých přístupů k interpretaci.

UMĚLCI A ÚČINKUJÍCÍ
JIŘÍ STIVÍN
COLLEGIUM QUIDLIBET

Vstupné: 300 Kč | 150 Kč
Kapacita: 300 osob
Produkce: Plzeň 2015 ve spolupráci s MKS Domažlice

VSTUPENKA  MAPA  ZPĚT

  • domalice.jpg
  • domažlice
  • Domažlice
  • domazlice-55e.jpg