9 týdnů Baroka

...zažít baroko všemi smysly...

festival barokních památek, krajiny a kultury Plzeňského kraje

29. 6.-30. 8. 2015

BAROKNÍ OSLAVA / ZÁMEK A KOSTEL ŽINKOVY
1.7. 2015 středa 10:00-22:00

Neobyčejné prohlídky zámku s programem a barokní hostinou. Začátky v 10.00, 12.00, 14.00, 16.00, 18.00 a 20.00
V kostele bude pouze na jeden den v roce zpřístupněno lapidárium se sochami od nejvýznamnějšího umělce pozdního baroka Lazara Widemanna.

IMAGE: zámek a kostel ŽinkovyMěstys Žinkovy zasazený do mírně zvlněné krajiny jižního Plzeňska byl vždy místem, kde se něco dělo. I dnes je, také díky výhodnému umístění na hlavních spojích Klatovy - Nepomuk a Plzeň-Sušice, oblíbeným místem vhodným pro výlety, prázdniny a víkendové pobyty.

Mezi kulturní památky, provázející Žinkovské po staletí, patří původně gotický kostel Sv. Václava, který se nachází v centru města. Je významý především unikátní sochařskou výzdobou významného barokního regionálního umělce Lazara Widemanna. Lazar Widemann byl český sochař a řezbář působící převážně v Čechách. Byl nejvýznamnější a zřejmě nejtalentovanější z generace těsně navazující na Matyáše Bernarda Brauna. Vedle kostela však návštěvníky nejvíce láká zámek Žinkovy, který díky probíhající rekonstrukci roste do krásy a láká k procházkám po okolí. Jeho bohatou minulost přepsala historizující přestavba, takže barokní bude tentokrát především připravený program.


PROGRAM

Město Žinkovy 12.00 - 18.00 zpřístupnění kostela sv. Václava, každou hodinu zahrají studenti Plzeňské konzervatoře krátký hudební recitál. Vstupné dobrovolné.

Zámek Žinkovy - místo, kde se píší příběhy
Navštivte Zámek Žinkovy během prvního červencového dne a zaposlouchejte se do barokní hudby v nově zrekonstruované zámecké kapli, kterou rozezní harfenistka Katarína Ševčíková. Ochutnejte jedinečné barokní menu na zámecké hostině a pobavte se v barokních ateliérech, kde bude připraven parfémový bar, tvůrčí dílna či zkoušení paruk.
Začátky kulturního programu, který probíhá v 3-hodinových cyklech, jsou v 10, 12, 14, 16, 18 a 20 hodin.

10:00-20:00 Barokní oslavy na Zámku Žinkovy
program jednoho prohlídkového cyklu:

A/ Barokní koncert harfenistky Kataríny Ševčíkové v nově otevřené zámecké kapli - jedinečná příležitost k jejímu navštívení veřejností

B/ Barokní hostina, 4-chodové menu s hudbou a tancem

C/ Individuální zábava v jednotlivých ateliérech - kreativní dílna, v níž se budou vyrábět škrabošky; parfémový bar, v němž si můžete vyzkoušet barokní vůně; barokní umělci, kterým můžete nahlížet přes rameno při práci na obrazu Zámku Žinkovy, který vznikne za jediný den; v parukovém salonu si můžete vyzkoušet barokní paruku a vyfotit se v ní.

UMĚLCI
KATARÍNA ŠEVČÍKOVÁ | HARFA
PETRA HLAVATÁ | VŮNĚ BAROKA
STUDENTI KONZERVATOŘE V PLZNI


Vstupné: do kostela dobrovolné, do zámku dospělí 490 Kč | děti, studenti a senioři 390 Kč | rodinné 1490 Kč
Kapacita: 6 cyklů prohlídek pro 40 osob | celkem 240 míst
Partner: správa zámku Žinkovy, OBRAPA, s. r. o., Mikroregion Nepomucko


VSTUPENKA  MAPA  ZPĚT

  • zámek a kostel Žinkovy
  • p1240987-1.jpg
  • p1240987.jpg
  • saliba_154.jpg
  • saliba_161.jpg