9 týdnů Baroka

...zažít baroko všemi smysly...

festival barokních památek, krajiny a kultury Plzeňského kraje

29. 6.-30. 8. 2015

Hamid Drake

  • Hamid Drake
    Hamid Drake

Uvidíte:
2.8. 2015

Více informací:
http://en.wikipedia.org/wiki/Hamid_Drake

Hamid Drake je americký jazzový bubeník a perkusionista. Žije v Chicagu, IL, ale tráví hodně času na turné po celém světě.

Ke konci roku 1990, Hamid Drake byl všeobecně považován za jednoho z nejlepších bubeníků v jazzu a avantgardně improvizované hudby. Do své hudby začleňuje afro-kubanské, indické a africké perkuse a motivy, a dává je do zvukových smyček. Drake spolupracoval s mnoha významnými free-jazzovými improvizátory. Drake se také věnoval world music v 70. letech,  byl členem Foday Musa Suso’s Mandingo GRIOT , a hraje i reggae po celou dobu své kariéry.

Drake pracoval s trumpetistou Donem Cherrym, pianistou Herbie Hancockem , saxofonistou Pharoah Sandersem, Fred Andersonem, Archie Sheppem a David Murrayem a basistou Reggie Workmanem a William Parkerem.

Studoval bicí  včetně východních a karibské stylů. Často hraje i bez hůlek za použití rukou k rozvoji jemné ale hlasité podtóny. Jeho hraní je  pozoruhodné svou jemností a elegancí. Drakeho povaha a zájem hraní na  karibském bicí vedl k hlubokému spojení s reggae.

Na Hamida Drakeho měli vliv především dvě osoby, které  velmi inspirativní pro jeho hudbu a život na hluboké i osobní úrovni.Jedním z nich je Fred Anderson, který mu dal šanci, aby hlouběji prozkoumat svět výtvarného vyjádření. A druhou osobou  je jeho životní partnerka a  zároveňnejlepší přítelkyně, Clay Chalupa, jež ho mnoho let povzbuzuje a nadále přináší každodenní radost do jeho života.