9 týdnů Baroka

...zažít baroko všemi smysly...

festival barokních památek, krajiny a kultury Plzeňského kraje

29. 6.-30. 8. 2015

Markéta Cukrová

  • Markéta Cukrová
    Markéta Cukrová

Uvidíte:
29.8. 2015

Více informací:
http://www.marketacukrova.net/
https://www.facebook.com/marcukr

Mezzosopranistka Markéta Cukrová patří mezi nejvyhledávanější interpretky ve svém oboru.

Je hostem mnoha uskupení interpretujících na špičkové úrovni hudbu středověkou (Mala Punica / Itálie, Club Mediéval / Belgie) a hudbu barokní (Arte dei Suonatori, Capella Regia, Collegium Marianum, Czech Ensemble Baroque, Ensemble Inégal, Göttingen Festival Orchestra, Les Muffatti, Musica Florea, Wroclawská filharmonie).

Markéta Cukrová hostovala na scéně Národního divadla v Praze, kde nastudovala operu Claudia Monteverdiho Orfeo (Euridice) pod taktovkou Roberta Giniho, operu Rinaldo od Georga Fridricha Händela (Eustazio) pod taktovkou Václava Lukse a Hry o Marii od Bohuslava Martinů pod vedením Jiřího Bělohlávka. V roce 2015 je hostem Národního divadla Brno.

Spolupracovala s mnoha významnými umělci (F. Augudin, J. Bělohlávek. M. Esfahani, P. van Heyghen, S. T´Hooft, M. Ivanovič, V. Luks, P. Memmelsdorf, A. Parrott, M. Štryncl, D. Švec) a vystoupila na mnoha prestižních pódiích a mezinárodních hudebních festivalech ( Biennale Alte Musik Berlin, Bratislavské hudobné slávnosti, Dresdner Musikfestspiele, Europalia, Festival de la Chaise-Dieu, Festival de Sable, Festival Ribeuvillé, Internationale Händel Festspiele Göttingen, Laus Polyphoniae, Miami Tropical Baroque Festival, Moravský podzim, Musikverein Wien, Pražské jaro, Resonanzen Wien, Schleswig-Holstein Musik Festival, Svjatoslav Richter December Nights, Tojours Mozart a další). Podílela se na více než dvaceti nahrávkách staré i pozdější hudby. Je hudební dramaturgyní festivalu 9 týdnů baroka, který se koná v rámci projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015.

KONTAKT:
agentura CAMERATA, s. r. o.
jednatelka Martina Straková
Senovážné nám. 23, 110 00 Praha 1, Česká republika
+420 224 142 131
production@camerata.cz
www.camerata.cz